ÇALIŞMA ŞEKLİ VE BAĞLANTI ŞEMASI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

Starfon daire içi ünitelerde dahili olarak bulunan  alarmın 8 çıkışı sayesinde 8adet alarm sensör bağlanabilir. Bağlanan sensörler güvenlik merkezi yazılımından anlık olarak izlenir,herhangi bir alarm durumun da sensörler den bir ya bir kaçı alarm vermesi durumunda daire içi ünite alarm verisini site içindeki güvenlik odasına aktarır ve sistem alarm çalarak görevliyi uyarır.görevli hangi blok hangi daire hangi sensörün alarm verdiğini görür buna göre müdahale veya yardım konusunda zaman kaybı yaşanmaz.

Çalışma şekli ve bağlantı şeması aşağıdaki gibidir

 

 

KABLOLAMA YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Ağ  kablosu döşenmesin de en önemli husus kablonun 23 awg cat6 %100de %100 bakır alaşım olması gereklidir.Kablodan kesinlikle ödün verilmemelidir hem veri aktarımı hem güç  aktarımı kalitesiz %30-%80 bakır denilen kablolar kesinlikle kullanılmamalıdır aksi takdirde çıkacak sorunlardan dolayı tesisatın yeniden değişmesi gerekir.Tavsiye edilen Reçber marka cat6 23awg %100 bakır kablodur.

TESİSATTA KULLANILACAK MALZEMELER

Şemada gösterildiği gibi cat6 ağ kablo uygulaması yapılır.Cat6 ile çalışır zorunlu kalınmadıkça Cat5 kablo kullanılmamalıdır. Sistem 12V ile çalışır.Kapı panelleri standart 1A çeker daire içi üniteler 0,2A ile çalışır.Cihazlar gücünü  Cat6 kablodan alır.Cat6 7-8 pinlerini kullanır 7 numara kahve beyaz – 8 numara kahve rengi + olarak güç verilir.Bu verilere göre kaç Amperlik güç kullanacağı hesaplanır.Amper yüksek kullanılmasından cihaz zarar görmez.