STARFON KAPI PANELİ MONTAJ ŞEMASI

Diafon kapı paneli montajı aşşağıdaki gibi yapılır öncelikle kapı panelinin kasası duvara monte edilir sonrasında güç soketleri takılarak kasanın geçme tırnaklarına den gelecek şekilde kasaya takılır daha sonra aşşağıya iterek kilitlenir.Temazsız kart bölümündeki sabitleme vidaları 2 adet takılır ve temezsız kart plastiği yapıştırılır böylece işlem tamamlanmış olur.

KABLOLAMA YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Diafon ağ  kablosu döşenmesin de en önemli husus kablonun 23 awg cat6 %100de %100 bakır alaşım olması gereklidir.Kablodan kesinlikle ödün verilmemelidir hem veri aktarımı hem güç  aktarımı kalitesiz %30-%80 bakır kablolar kesinlikle kullanılmamalıdır aksi takdirde çıkacak sorunlardan dolayı tesisatın yeniden değişmesi gerekir.Tavsiye edilen Starfon marka cat6 23awg %100 bakır kablodur.

DİAFON BİNA KIPI PANELİ SF-90 VE SF-90F KABLO BAĞLANTI ŞEMASI

Sistem 12V ile çalışır, kapı panelleri standart 1A çeker daire içi üniteler 0,2A ile çalışır. Cihazlar gücünü  Cat6 kablodan alır.Cat6 7-8 pinlerini kullanır 7 numara kahve beyaz ( – ) 8 numara kahve rengi (+) olarak güç verilir. Bu verilere göre kaç Amperlik güç kullanacağı hesaplanır. Amper yüksek kullanılmasından cihaz zarar görmez.