DİAFON DAİRE İÇİ ÜNİTE SF-66 MONTAJ ŞEMASI

Diafon aşağıdaki gibi yapılır öncelikle daire içi ünitenin askı aparatı duvara monte edilir sonrasında güç soketleri takılarak kasanın geçme tırnaklarına denk gelecek şekilde ünite takılır daha sonra aşşağıya iterek kilitlenir.Cat6 kablonun rj45 soketi basılmadan önce 7-8 numaralı kahve beyaz ve kahve rengi kablolar ayrılarak rj45 jag basılır daha sonra güç soketinin 1-2 kabloları kırmızı+ siyah eksi olarak bağlanır ve işlem sonlandırılır.

KABLOLAMA YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Diafon ağ  kablosu döşenmesin de en önemli husus kablonun 23 awg cat6 %100de %100 bakır alaşım olması gereklidir.Kablodan kesinlikle ödün verilmemelidir hem veri aktarımı hem güç  aktarımı kalitesiz %30-%80 bakır kablolar kesinlikle kullanılmamalıdır aksi takdirde çıkacak sorunlardan dolayı tesisatın yeniden değişmesi gerekir.Tavsiye edilen Reçber marka cat6 23awg %100 bakır kablodur.

DİAFON DAİRE İÇİ PANLİ SF-66 KABLO BAĞLANTI ŞEMASI

Sistem 12V ile çalışır, Daire panelleri standart 12v 0,2A  çalışır.Cihazlar gücünü  Cat6 kablodan alır.Cat6 7-8 pinlerini kullanır 7 numara kahve beyaz ( – ) 8 numara kahve rengi (+) olarak güç verilir. Bu verilere göre kaç Amperlik güç kullanacağı hesaplanır. Amper yüksek kullanılmasından cihaz zarar görmez.

TESİSATTA KULLANILACAK MALZEMELER

Starfon daire içi ünitelerde dahili olarak bulunan  alarmın 8 çıkışı sayesinde 8adet alarm sensör bağlanabilir.Bağlanan sensörler güvenlik merkezi yazılımından anlık olarak izlenir,herhangi bir alarm durumun da sensörler den bir ya bir kaçı alarm vermesi durumunda daire içi ünite alarm verisini site içindeki güvenlik odasına aktarır ve sistem alarm çalarak görevliyi uyarır.görevli hangi blok hangi daire hangi sensörün alarm verdiğini görür buna göre müdahale veya yardım konusunda zaman kaybı yaşanmaz.

Çalışma şekli ve bağlantı şemasındaki gibidir