Görüntülü Diafon sistemleri ve  Starfon IP Diafon sistemi ;

IP diafon sistemleri, ses ve görüntü kodlama teknolojisini bünyesinde barındıran, bilgisayar-network teknolojisi ve görüntü  teknolojlerini birleştirerek  diafon sistemlerinde yeni bir vizyon oluşturmuştur. Dış kapı ünitesi, daire içi monitör, yönetim konsolu ve PoE network switch gibi bütün sistem ekipmanlarını IP tabanda birleştirerek kullanıcıya Akıllı Ev sistem ve E-Bina  teknolojisinin mükemmel avantajlarını sunmaktadır.

Sistem Özellikleri

TCP / IP ağ yapısı ile sistemi çok fonksiyonlu uzatabilme, karşılıklı iletişimi kolaylığı.Sınırsız dış kapı ünitesi ekleyebilme,Daireler arası sınırsız konuşma,Görüntülü iletişim, kilit açma, mesaj servisi, uzaktan kontrol vb. fonksiyonlar.Diafon sistemleri Site ve Apartman dış kapılarından daireleri Sesli veya sesli&görüntülü görüşmelerini sağlar. Analog , IP tabanlı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Analog diafon sistemlerinde ve sıradan ip diafon sistemlerinde sistemde bir santral kurulması gerekiyor.

İlklerin öncüsü Starfon IP Diafon sistemi ; herhangi bir santrale gerek duymadan tüm fonksiyonları yapabiliyor .Bazı fonksiyonlar aşağıdaki gibidir.

ANALOG DİAFON İLE YENİ NESİL IP DİAFON FARKI RESİMLİ ANLATIM

ANALOG DiAFON

IP DiAFON